Тема. Розкладання многочленів на множники винесенням спільного
множника за дужки
Мета: сформувати в учнів свідоме розуміння змісту
поняття «розкладання многочленів на множники» та сформувати певний алгоритм
«Як розкласти многочлен на множники винесенням спільного множника за дужки»;
виробити вміння застосовувати зазначений алгоритм під час розв'язування завдань
подібного змісту. Розвивати практичні навички, логічне мислення . Виховувати
культуру математичного запису.
Тип уроку: засвоєння знань, умінь.
Хід уроку
I.
Перевірка домашнього
завдання
Прийом «Тест – рейтинг»
1. Що називають степенем?
2. Правило множення степенів з однаковими показниками?
3. Правило ділення степенів
з однаковими показниками?
4. а30:а18
5. Многочленом називають?
6. 32
7. (-10)4
8. а3(а7-а4)
9. Що отримаємо а23-а17
зменшити в а15 разів
10. В яку максимальну кількість разів можна зменшити суму а30+а12
II. Актуалізація опорних
знань
Виконання усних вправ
Виконання усних вправ
1. Сформулюйте правило
множення одночлена на многочлен.
2.
Яка властивість множення при цьому використовується?
3.
Чи будь-який добуток одночлена на многочлен можна подати
у вигляді
многочлена?
многочлена?
4.
Знайдіть НСД чисел:3і6;3і4;16 та 18;2а2 та 3а3.
5.
Подайте у вигляді добутку (якщо можна) різними способами:
1) a5; 2) х; 3) 12у7; 4) 10b8.
6.
Подайте одночлен 12х3у4
у вигляді добутку двох одночленів, один з яких дорівнює: 1) 2х3; 2) 3у3; 3) 4х; 4) 6ху; 5) 6х2у3.
7.
Які одночлени слід поставити замість знака (*), щоб
утворилась тотожність: 1) х3(*)
= х6; 2) -а6
= а4(*); 3)*у7
= у8?
Яку дію можна при цьому виконати із відомими з
рівностей степенями?
III. Засвоєння знань
1.
Приклади завдань, що приводять до необхідності заміни
суми на тотожно рівний добуток.
2.
Означення поняття розкладання многочлена на множники.
3.
Розподільна властивість множення як основа розкладання
многочлена на множники винесенням спільного множника за дужки.
Задача 1. Обчисліть усно: 7,49 ∙ 2,5
+ 2,5 ∙ 2,51.
Задана 2. Розв'яжіть рівняння х2 + 2х = 0.
Задача 3. Доведіть, що91986
+ 91987 ділиться на 10.
IV. Засвоєння вмінь
Виконання
усних вправ(Алгебра 7 Г.П.Бевз)
№№
514,516
Виконання
письмових вправ(Алгебра 7 Г.П.Бевз)
№№
518(нижній ряд), 521(1 стовпчик),524, 525 а), 526 а).
V. Підсумки уроку
Сформулюйте
алгоритм винесення спільного множника за дужки.
VI. Домашнє завдання § 14
Немає коментарів:
Дописати коментар